Nasza szkoła tanga istnieje już od 2006 roku. Od tamtej pory wypuściliśmy w świat tanga wiele znakomitych par. Staramy się zarażać wszystkich naszą wspólną pasją jaką jest tango a dzięki naszemu doświadczeniu zarówno tanecznemu jak i dydaktycznemu każdy z Was pozna tą radość jaką daje taniec oraz zagłębi tajniki tanga. Tango to nasza pasja, z którą chcemy dzielić się z innymi. Na naszych zajęciach najważniejsza jest dla nas dobra atmosfera i świetna zabawa naszych uczniów.

Prócz nauki zajmujemy się także organizacją warsztatów, wydarzeń oraz dawaniem pokazów tanga.


Agnieszka Porczak

Tancerka i instruktorka tanga z wieloletnim doświadczeniem. Tango tańczy od 2004 roku, swoje umiejętności taneczne nabyła od wielu argentyńskich mistrzów tanga, zarówno starej generacji jak i tych z młodego pokolenia. W szczególności na jej taniec mieli wpływ: Pablo Rodríguez i Noelia Hurtado, Javier Rodriguez i Andrea Misse, Virginia Pandolfi, Horacio Godoy i Magdalena Gutierrez. W 2006 roku otworzyła pierwszą w Krakowie szkołę tanga - Apasionatę; propagatorka tanga poprzez organizację milong i warsztatów. Tańczy zarówno jako podążająca jak i prowadząca, jej ulubioną formą tańca w tej drugiej roli jest milonga. W nauczaniu tanga zwraca szczególną uwagę na komunikację w parze, improwizację oraz na aktywną rolę kobiety w tańcu.

Współpracuje z wieloma instruktorami, obecnie prowadzi regularne zajęcia z Pio.

Sylwia i Mirek
Tango traktują jako sposób na życie, oderwanie od szarej codzienności i możliwość spędzenia czasu razem. Dlatego też każdą wolną chwilę spędzają na parkiecie w bliskich objęciach, przy dźwiękach ulubionych tradycyjnych tang i w towarzystwie osób, które podzielają ich pasję. Mirek swoją przygodę z tangiem rozpoczął w 2006 roku, Sylwia natomiast dołączyła do grona Tangerous w roku 2012. Razem tańczą od 2013 roku. Zarówno Sylwia jak i Mirek swoje pierwsze kroki stawiali w Apasionacie, gdzie również później, już wspólnie kontynuowali dalszy rozwój tangowy. Teraz nadszedł czas na zamianę ról i to oni pomagają rozpocząć tą niesamowitą przygodę z tangiem argentyńskim tym, którzy tak jak oni kiedyś zawitają do Apasionaty.


Urszula Gawłowska
Przygodę z tangiem rozpoczęła w szkole Apasionata we wrześniu 2013 roku. Od tamtej pory stale rozwija i doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach i lekcjach u nauczycieli z kraju i z zagranicy oraz biorąc udział w licznych maratonach i festiwalach.
Sympatyczka tanga tradycyjnego oraz milongi. W tangu, w szczególności tańczonym w bliskim objęciu, szuka możliwości wyrażenia emocji poprzez aktywny kontakt z partnerem oraz komunikację w parze. Do Apasionaty powróciła w 2017 roku już w roli asystentki.